Sora Nedir Ve İşinizde Nasıl Kullanırsınız?

Sora Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Sora Nedir Ve İşinizde Nasıl Kullanırsınız?

Sora, OpenAI şirketinin metin yazarak video oluşturabilen yapay zeka modelidir. Sora yazılan içeriği algılayarak gerçekçi videolar oluşturabiliyor. OpenAI şirketinin ilk yapay zeka modeli ise bildiğiniz üzere ChatGPT‘dir. Sora şu anlık yazılan cümleleri algılayarak 60 saniyelik videolar oluşturabiliyorken ileriki süreçlerde çok daha fazla uzun videolar oluşturacaktır.

Soranın ürettiği video içeriğinde birden fazla karakter olabiliyorken her karakterin kendi görevini gerçekçi bir şekilde yaptığı da görülüyor. Üretilen yapay zeka video o kadar gerçekçi ki ileriki süreçlerde sunumlarda, reklamlarda hatta filmlerde dahi kullanılabilir. OpenAI şirketinin yaptığı açıklamada soranın dil kavrayaşının çok derin ve hakimiyet olarak beceresinin yüksek olduğu belirtiliyor. Sora görselleri hareketlendirebilirken aynı zamanda bir videoda eksik karakter varsa o karakteri tamamlayabiliyor. aşağıda sora’ya ait videolar var izlemenizi tavsiye ederiz.


Sora’yı İşinize Nasıl Uyarlarsınız?

Sora, şuan herkese açık olarak kullanılamıyor ama ileriki süreçlerde tıpkı ChatGPT gibi herkese açık olup kullanılacak. Sektörler bu muhteşem yapay zekayı nasıl kullanabilir? Şöyle olabilir; Eskisi gibi sıfırdan video çekimi yapılmasına gerek kalmadan sora’ya metinler yazarak videolar üretip sosyal medyada paylaşılabilir. Kurumlar kullanabilir, örneğin olay yeri anlatımı için sora kullanılabilir. Dijital pazarlama sektörü ve tüm içerik üretenler kamera karşısına geçmeden gerçekçi videolar üreterek sosyal medya hesaplarına yükleyip takipçilerine izletebilir. 

Sora Nedir Ve İşinizde Nasıl Kullanırsınız?

OpenAI sora’yı çok daha gerçekçi ve uzun videolar üretebilir hale getirecektir. Sektörünüze özel fikirleri şimdiden not alıp ileride kullanmanızı tavsiye ederiz. Pia Medya.

Video Yapay Zeka Sora’nın Geleceği?

OpenAI şirketinden yapılan açıklamaya göre Saranın kötü kullanımlara alet olmaması ve istenmeyen içeriklerin üretilmemesi adına test edildiği bildirildi. Sora video yapay zekanın en yararlı şekilde nasıl kullanılabileceği testi bittikten sonra herkese açılacağını tahmin ediyoruz. Şuan sadece görsel sanatçılar, tasarımcılar ve film yapımcıları sora’yı aktif olarak kullanabiliyor, buradaki amaç ise video yapay zeka sora’yı daha iyi geliştirebilmek. Sizler için son olarak aşağıda bir sora yapay zeka videosu ekledik izleyebilirsiniz. Video Yapay Zeka Sora

 

administrator

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Minimal Series
  Netya Kimya
  Endüstriyel Temizlik Malzemeleri
  Payan Serpme Kahvaltı
  Çınar Petrokimya
  Marin Gurme Serpme Kahvaltı